• Kategorie
  • Szukaj
  • Żarówki LED

Żarówki ledowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Oświetlenie LED zużywa nawet do 90% mniej energii, niż klasyczne żarówki. Dłuższa jest także żywotność światła. Dzięki nim nie tylko oszczędzasz, ale także nie musisz się martwić ciągłym zmienianiem żarówek

Zimne, neutralne czy ciepłe żarówki LED?

Wybierając oświetlenie do swojego mieszkania, kierujemy się wieloma czynnikami. Temperatura światła zależy od naszych preferencji, pomieszczenia oraz kolorów, w jakich został urządzony pokój. Dobre oświetlenie jest nie tylko kwestią estetyczną, ale przede wszystkim wpływa na nasz nastrój oraz zdrowie. Na przykład nieodpowiednio dobrane światło w czytelni lub gabinecie sprawia, że nasze oczy szybko będą się męczyć podczas czytania czy nauki. 

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie? Na opakowaniu oraz na opisie znajdziesz informacje o temperaturze barwowej, jaką mają wybrane przez Ciebie żarówki LED. Ciepłe światło dają żarówki o mocy ok. 3000k, które bardzo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach służących do relaksu. Do pokojów, w których pracujesz, powinieneś wybrać światło neutralne, które pomaga w koncentracji oraz zwiększa produktywność, barwa neutralna to ok 4000k. Światło zimne dają żarówki ok. 6000k. Oczywiście barwy można ze sobą mieszać, aby jak najlepiej dopasować je do danego pomieszczenia oraz jego przeznaczenia. 

Czym różnią się żarówki ledowe?

Oprócz barwy, żarówki ledowe różnią się także wielkością i kształtem, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do swoich lamp. Żarówki oznaczone są numerem gwintu. Najpopularniejsze są żarówki E27 i E14. 

Żarówka E14 jest mniejsza i zazwyczaj wąska. Najczęściej stosujemy ją do lampek nocnych i biurowych oraz lamp stojących, sufitowych czy domowych plafonów. Dzięki temu, że E14 są znacznie mniejsze i zazwyczaj węższe, niż żarówki E27, mają one znacznie więcej zastosowań.  Żarówki E27 są najczęściej używanym oświetleniem w naszych domach. Popularnie nazywane są "żarówkami z dużym gwintem”. Faktycznie, większy gwint jest ich cechą charakterystyczną. Najczęściej stosujemy je do lamp wiszących, a także do większego rodzaju lamp stołowych i stojących.

Najczęstsze pytania przy zakupie żarówek LED

Od jakiej kwoty jest darmowa wysyłka żarówek LED?

Wysyłka żarówek ledowych za darmo obowiązuje podczas zakupów za minimum 1000 PLN, jeżeli przesyłka nie jest paletyzowana. W przypadku towaru na palecie wysyłka nie jest doliczana od kwoty 2000 PLN

Jaki jest termin wysyłki żarówek ledowych?

Żarówki LED wysyłane są w ciągu 2-7 dni roboczych. W przypadku mebli łazienkowych towar wysyłany jest w ciągu 7-14 dni roboczych (jest to uzależnione od dostępności towaru). Przed zakupem mebli łazienkowych polecamy zadać pytanie o dostępność towaru.

Czy istnieje możliwość wysyłki żarówek LED za granicę?

Wysyłamy żarówki ledowe za granicę, ale tylko po zaksięgowaniu środków na naszym koncie bankowym. Nie wysyłamy towaru za granicę za pobraniem.

Czy istnieje możliwość odbioru osobistego żarówek ledowych?

Tak, żarówki LED można odebrać w naszym sklepie stacjonarnym w Środzie Wielkopolskiej ul Sportowa 5G 63-000 Środa Wielkopolska od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-16:30 oraz w soboty w godzinach 09:30-13:30

Zobacz także: