• Kategorie
  • Szukaj
  • Lampy ścienne do salonu, sypialni i nie tylko

Najczęściej lampy ścienne są stosowane jako dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu. Ten mały rodzaj oświetlenia wewnętrznego pozwala na budowanie idealnego komfortu w naszym domu. Zdarza się jednak, że lampy ścienne są alternatywą do lamp sufitowych i zapewniają podstawowe oświetlenie, a ze względu na sposób i wysokość ich montażu częściej zwraca się na nie uwagę niż na lampę sufitową.

Rodzaje lamp ściennych

Wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje lamp ściennych. Są to kinkiety lub plafony i tylko od nas zależy w którym pomieszczeniu je zamontujemy. Tymi miejscami są:

Lampy ścienne do salonu

Salon w którym spędzamy najwięcej czasu. To tam odpoczywamy po pracy popijając kawę czy herbatę, relaksujemy się przy dobrej książce, przyjmujemy gości czy oglądamy telewizję. Szczególnie polecamy nowoczesne i oryginalne lampy ścienne do salonu, które w ciągu dnia będą dodatkowym elementem dekoracyjnym, natomiast po zmroku będą głównie wykorzystywane jako oświetlenie punktowe, które wprowadzać będzie bardzo przyjemny klimat. Lampa ścienna w salonie może służyć również do podświetlenia obrazu poprzez zamontowanie nad nim kinkietu czy wyróżnienie jednego z naszych mebli.

Lampy ścienne do sypialni

Sypialnia, w której spędzamy czas tylko wieczorami przed snem. W tym pomieszczeniu lampa ścienna do sypialni powinna tworzyć taki blask światła, który pomoże nam się wyciszyć i przygotować do snu. Szczególnie polecamy taki kinkiet, gdzie światło będzie odbijać się od ściany delikatnie je rozpraszając.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zakup takiej lampy ściennej, która posiadać będzie wyłącznik bezpośrednio nad łóżkiem. Pozwoli to na wyłączenie lampy zaraz po położeniu się bez konieczności włączania i wyłączania górnego oświetlenia.

Lampy ścienne łazienkowe

Łazienka, w której zamocowanie kinkietu nad lustrem bardzo ułatwi nam wykonanie makijażu czy pomoże w goleniu się. Lampy ścienne do łazienki charakteryzują się innymi właściwościami niż w salonie czy w sypialni. Podczas wyboru lampy ściennej do łazienki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany.

W łazience mamy do czynienia z wilgocią i tam kinkiety czy plafony muszą charakteryzować się odpornością na korozję. Należy także zwrócić uwagę na parametr IP czyli parametr szczelności. Im jego liczba jest wyższa, tym lampa ścienna jest bardziej odporna na kontakt z wodą.

Lampy ścienne do korytarza

Korytarz, który jest miejscem prowadzącym do pozostałych pomieszczeń naszego domu. Dokonując wyboru lampy ściennej do przedpokoju zwracajmy przede wszystkim uwagę, żeby swoim wyglądem i kształtem pasował do reszty wystroju. Szczególnie polecamy lampę ścienną, która swoje światło będzie kierować ku górze. Pozwoli to na dobre doświetlenie pomieszczenia.

Żarówki do lamp ściennych

Bez względu jaką lampę ścienną wybierzemy pamiętajmy o odpowiednim doborze żarówek. Szczególnie polecamy żarówki LED, które pomogą zaoszczędzić energię zapewniając przy tym piękną barwę i odpowiednią jasność.

Dostępne lampy ścienne

W naszym sklepie posiadamy różne rodzaje lamp ściennych. Od oryginalnych lamp w stylu retro czy nowoczesnym do praktycznych kinkietów sypialnianych czy łazienkowych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania naszej oferty.

Najczęstsze pytania przy zakupie lamp ściennych

Od jakiej kwoty jest darmowa wysyłka lamp ściennych?

Wysyłka lamp ściennych za darmo obowiązuje podczas zakupów za minimum 1000 PLN, jeżeli przesyłka nie jest paletyzowana. W przypadku towaru na palecie wysyłka nie jest doliczana od kwoty 2000 PLN

Jaki jest termin wysyłki lamp ściennych?

Lampyścienne wysyłane są w ciągu 2-7 dni roboczych. W przypadku mebli łazienkowych towar wysyłany jest w ciągu 7-14 dni roboczych (jest to uzależnione od dostępności towaru). Przed zakupem mebli łazienkowych polecamy zadać pytanie o dostępność towaru.

Czy istnieje możliwość wysyłki lamp ściennych za granicę?

Wysyłamy lampy ścienne za granicę, ale tylko po zaksięgowaniu środków na naszym koncie bankowym. Nie wysyłamy towaru za granicę za pobraniem.

Czy istnieje możliwość odbioru osobistego lamp ściennych?

Tak, lampy ścienne można odebrać w naszym sklepie stacjonarnym w Środzie Wielkopolskiej ul Sportowa 5G 63-000 Środa Wielkopolska od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-16:30 oraz w soboty w godzinach 09:30-13:30

Zobacz także: