• Kategorie
  • Szukaj
  • Oprawy stropowe i sufitowe

Oprawy stropowe to uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli uzyskać wyjątkowy efekt świetlny. Oprawa stropowa wykorzystywana jest przede wszystkim w pomieszczeniach urządzanych w minimalistycznym stylu, które jest co raz częściej wybierane podczas planowania aranżacji salonu, kuchni, biura czy łazienki jeżeli wybierzemy te z odpowiednia klasą szczelności IP.

Oprawy Sufitowe rodzaje

Najczęstszą oprawą sufitową wybieraną przez klientów to ta wpuszczana w sufit wykonany z płyty kartonowo gipsowej. W naszej ofercie polecamy stylowe i nowoczesne oprawy sufitowe LED. Jest to idealne rozwiązanie do salonu, które pozwoli oświetlić całe pomieszczenie lub w przypadku doświetlić blat kuchenny podczas przygotowywania posiłków.

Łatwość montażu opraw sufitowych

Najprostsza w montażu przy zachowaniu tych samych właściwości świetlnych jest oprawa sufitowa natynkowa. Wystarczy tylko przymocować wybraną oprawę do sufitu i już możemy się cieszyć przyjemnym światłem. To takie proste! W szczególności polecamy oprawy w kolorze czarnym lub chrom. Są to uniwersalne kolory, które będą pasować do wnętrza urządzonego zarówno w stylu klasycznym, nowoczesnym czy minimalistycznym.

Oprawy sufitowe LED – to samo światło wiele zalet

Każda oprawa sufitowa nie będzie świecić, jeżeli nie zastosujemy tego co najważniejsze, czyli źródła światła. Głównymi rodzajami źródła światła są halogenowe oraz LED, które mogą świecić ciepłą lub zimną barwą światła.

Barwy światła opraw sufitowych

Szczególnie polecamy oprawy sufitowe LED. Ten rodzaj jest bardziej wydajny i pozwoli zaoszczędzić więcej energii. Dodatkowo podczas produkcji diody LED nie wykorzystuje się szkodliwych materiałów, w związku z tym jest ona bezpieczna dla środowiska. Dodatkowym argumentem podczas wyboru źródła światła LED jest również to, że świecą światłem zbliżonym do naturalnego. W naszej ofercie polecamy żarówki LED taki jak GU10, MR16, czy G9.

Gdzie nadają się oprawy sufitowe?

Niektóre oprawy sufitowe mają funkcję ustawiania kierunku padania światła, co daje możliwość efektownego wyeksponowania określonych elementów pomieszczenia. Oprawy stropowe bardzo dobrze sprawdzają się jako oświetlenie użytkowe, jak również techniczne i dekoracyjne. Ich budowa oraz prosty montaż pozwala na dowolną aranżację, niezależnie od rodzaju pomieszczeń, w jakich mają się znaleźć. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby za pomocą opraw zadbać o oświetlenie stanowisk pracowniczych, stołów warsztatowych czy chociażby elementów dekoracyjnych bądź dzieł sztuki. Zapraszamy do zakupu opraw sufitowych w naszym sklepie, co pozwoli na piękne oświetlenie naszych wnętrz.

Zobacz także: