• Kategorie
  • Szukaj
  • Armatura łazienkowa

Podczas projektowania łazienki nasza uwaga w pierwszej kolejności skupia się na wyborze płytek, wanny, prysznica czy WC, jednak nie możemy zapomnieć o elemencie bez którego łazienka nie spełniałaby swojej funkcji. Tym elementem wyposażenia każdej łazienki jest niezastąpiona armatura łazienkowa, do której zaliczamy wszelkiego rodzaju baterię, zestawy prysznicowe czy inne elementy. Jednym słowem wszystko to, dzięki czemu możemy umyć ręce czy się wykąpać. Aktualnie armatura nie tylko spełnia funkcję użytkową, coraz częściej jest stosowana jako element dekoracyjny, który podkreśla styl naszej łazienki.

Armatura łazienkowa – jakie rodzaje

Łazienka jest miejscem, którą odwiedzamy często, nawet kilka razy w ciągu dnia. Dlatego odpowiedni wybór armatury pozwoli na komfortowe i bezpieczne korzystanie oraz będzie nam odpowiadać. Możemy wyróżnić następujące rodzaje armatury łazienkowej:

  • Baterie wannowe, które pozwolą na komfortową kąpiel w wannie. W Naszej ofercie posiadamy modele do montażu na ścianie czy podtynkowe,

  • Armatura prysznicowa, która również jest montowana na ścianie, lub jako zestaw podtynkowy. Wśród armatury prysznicowej możemy znaleźć zestawy z deszczownicą lub standardowe baterie prysznicowe z słuchawką,

  • Baterie umywalkowe czyli najliczniejsza grupa wśród armatury łazienkowej. Są najczęściej używanym elementem w łazience, dlatego nie należy oszczędzać na ich zakupie i wybierać te z odpornego materiału i wysokiej jakości wykonania.

Bezpieczeństwo i oszczędność – termostat

Obecnie coraz częściej zwracamy uwagę na wygodę użytkowania i bezpieczeństwo. Z pomocą przyszli nam projektanci, którzy zaprojektowali baterie z termostatem. Ich działanie polega na kontroli temperatury wody zapobiegając oparzeniom podczas korzystania szczególnie przez dzieci. Jest to również wygodne, ponieważ nie musimy regulować baterią temperatury wody, tylko zrobi to za nas termostat.

Baterie z napowietrzaczem

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych bateriach jest również zastosowanie napowietrzacza, którego działanie polega na wymieszaniu powietrza z wodą. Takie rozwiązanie pozwoli nam ograniczyć zużycie wody oraz zaoszczędzić pieniądze.

Armatura łazienkowa – kolorystyka

Szeroki wybór armatury do łazienki już niejednemu z nas spowodował mętlik w głowie. Nic dziwnego w końcu producenci, żeby znaleźć klientów proponują coraz to nowocześniejsze rozwiązania i kolory. Skończyły się czasy kiedy wybór ograniczał się tylko do jednego koloru. Obecnie kolorów wykończenia jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Aktualnie najczęstszym wyborem stała się czarna armatura łazienkowa. Jest to doskonały wybór do łazienki wykonanej w nowoczesnym stylu.

W naszym sklepie można znaleźć szeroki wybór armatury łazienkowej od znanych producentów, dlatego kupując macie Państwo pewność, że zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i będą służyć przez długie lata.

Zobacz także: