• Kategorie
  • Szukaj
  • Baterie prysznicowe i natryskowe

Łazienka jest miejscem, które odwiedzamy codziennie, dlatego poszukujemy odpowiednich elementów, które spowodują, że w tym miejscu będziemy czuli się dobrze. Jedną z takich rzeczy są baterie prysznicowe. Mimo, że jest ona niewielkim urządzeniem, odgrywa istotną rolę w wyposażeniu łazienki. Dzięki zastosowaniu baterii natryskowej można regulować strumień wody oraz ustawić jej odpowiednią temperaturę. Bateria prysznicowa z powodzeniem może być zamontowana pod prysznicem, jak również jako źródło wody w wannie.

Bateria prysznicowa - jakie rodzaje

Producenci armatury łazienkowej dwoją się i troją żeby jak najlepiej trafić w gust klienta. W związku z tym na rynku mamy szeroki wybór baterii prysznicowych. Wśród nich najchętniej wybieraną jest ta, którą montuje się do gwintów rur znajdujących się na powierzchni ściany. Zaletą takiego rozwiązania jest szybki i prosty montaż, a jeżeli w przyszłości zdecydujemy się na zmianę baterii natryskowej, nie będzie problemu z demontażem.

Podtynkowa bateria prysznicowa

Innym rozwiązaniem, żeby zaoszczędzić miejsce i jeszcze bardziej podkreślić estetykę jest bateria prysznicowa podtynkowa. Ten element armatury jest schowany w ścianie, natomiast widoczne jest tylko pokrętło oraz osłona.

Baterie natryskowe z termostatem

Obecnie coraz częściej zwracamy uwagę na wygodę użytkowania i bezpieczeństwo. Naprzeciw wyszli nam projektanci i znaleźli rozwiązanie, którym jest bateria prysznicowa z termostatem. Zasada działania polega na kontroli temperatury wody zapobiegając oparzeniom podczas korzystania szczególnie przez dzieci. Jest to również wygodne, ponieważ nie musimy regulować baterią temperatury wody, tylko zrobi to za nas termostat.

Bateria prysznicowa – jakość wykonania, kolor i kształt

Podczas wyboru armatury do łazienki szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na materiał, z którego jest wykonana. Przede wszystkim muszą to być materiały odporne na rdzę i wilgoć czyli elementy mosiężne i ceramiczne. Materiał to jedna storna medalu, jednak podczas zakupu kierujemy się tym co widoczne dla oka – czyli kształt i kolor. Producenci oferują szeroki wybór zarówno kształtu, rozmiaru czy koloru a wśród nich coraz większym zainteresowaniem cieszy się bateria prysznicowa czarna.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty internetowej naszego sklepu. Posiadamy baterie natryskowe renomowanych producentów, którzy zadbali o wysoką jakość wykonania. W naszej ofercie posiadamy również baterie natryskowe w formie zestawu. Składa się on z węża i rączki natryskowej oraz deszczownicy. Takie rozwiązanie pozwoli na oszczędność czasu podczas dokonywania zakupów.  

Zobacz także: