• Kategorie
  • Szukaj
  • Plafony sufitowe i Tuby

Oświetlenie pomieszczeń jest często czynnikiem decydującym o tym, czy w danym miejscu po zapaleniu światła będziemy czuli się komfortowo. Nowoczesnym typem oświetlenia są plafony sufitowe, które w przeciwieństwie do lampy wiszącej montowane są przy suficie, więc sprawdzą się każdym nawet w niskim pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem jeżeli chodzi o doświetlenie stołu lub blatu kuchennego jest zastosowanie tuby sufitowej.

Plafon sufitowy – uniwersalne oświetlenie salonu i kuchni

Plafon sufitowy sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie klasyczny żyrandol lub inna lampa wisząca nie byłaby odpowiednia. Duże plafony sufitowe do salonu idealnie oświetlą pomieszczenie, a przy tym będą piękną dekoracją pokoju bez względu na jego wysokość. Jeżeli natomiast nie jesteśmy zwolennikami dużych lamp, polecamy zamontowanie kilku plafonów, które również będą spełniać swoją funkcję, a ułożenie ich w odpowiedniej kompozycji będzie wzbudzać podziw wśród odwiedzających.

Dobór plafonów sufitowych

Podczas doboru plafonu do salonu lub sypialni należy pamiętać o barwie światła jakim ma świecić. Jako że salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu, więc odpowiednią barwą światła będzie barwa ciepła, która wprowadzi przyjemny nastrój i pomoże się zrelaksować.

Plafony sufitowe w kuchni

Plafony w nowoczesnej kuchni stosuje się zamiast popularnych oczek sufitowych, które można montować tylko w sufitach podwieszanych. Jeżeli plafon ma być używany jako główne oświetlenie, polecamy w szczególności technologię LED.

Plafon łazienkowy – idealne światło w wymagającym pomieszczeniu

W łazience często dążymy do tego, żeby światło oświetlało całą powierzchnie. Ciekawym oraz praktycznym rozwiązaniem będzie zamocowanie plafonu, które swoim światłem dobrze będzie oświetlać całą łazienkę nie rażąc przy tym w oczy. Wybierając plafon do łazienki należy wybierać te o wysokiej klasie szczelności – przynajmniej IP44. Dzięki temu plafon będzie funkcjonalny oraz bezpieczny.

Tuby sufitowe – nowoczesny dodatek do wnętrz i nie tylko

Tuba sufitowa to oryginalny element aranżacji wnętrz. Może spełniać funkcję głównego oświetlenia zastępując lampę wiszącą poprzez zamontowanie kilku sztuk, lub być jej uzupełnieniem. Lampa Sufitowa LED to rodzaj oświetlenia, który po zaświeceniu nie tylko oświetli nasz salon, kuchnię, lub stół w jadalni, ale również swoim niebanalnym i oryginalnym wyglądem przyciągnie wzrok.

Kształty i kolory plafonów i tub

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór plafonów w oryginalnych kształtach i kolorach nadających się do zamontowania w każdym pomieszczeniu. Polecamy również Tuby sufitowe, które podkreślą charakter naszego domu. Zachęcamy do zakupów szczególnie oświetlenia LED, które pozwoli na oszczędność energii i zmniejszy rachunki za prąd.  

Zobacz także: